An error has occurred. Please contact your system administrator.

Pokochaj teatr

Aktorka Teatru Polskiego i pisarka Laura Łącz proponuje Państwu przedstawienia dla dzieci z autorskiego cyklu "Pokochaj teatr". Są to spektakle ze specjalnie napisanymi, nowymi piosenkami, z nagraną muzyką i efektami dźwiękowymi. Biorą w nich czynny udział dzieci z widowni - również jako przebrani w kostiumy "prawdziwi" aktorzy. Kostiumy owe i elementy przenośnej dekoracji zaprojektowały i wykonały pracownie Teatru Polskiego w Warszawie.

Przedstawienia te są pogodne i wesołe, pełne śpiewu, tańca, ruchu scenicznego.

Z każdego z nich płynie jednak konkretne szlachetne przesłanie, morał, wniosek do przemyślenia. Każde zawiera jakiś problem i myśl przewodnią.

Dotychczas powstały następujące tytuły:

 1. "Gęsi Baby Jagi"
 2. "Nocne duszki"
 3. "Sklep z zabawkami"
 4. "Cyrk klauna Kropeczki"
 5. "Podziemne korytarze"
 6. "Egzotyczna podróż"
 7. "Rośnij zdrowo"
 8. "Kraina Niby - Niby"
 9. "Udany spacer"

Najatrakcyjniejszą propozycją w roku są jednak "Pastorałki z Mikołajem", tzn. przedstawienia teatralne z udziałem dzieci, a następnie gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz uroczyste wejście św. Mikołaja. W ramach znakomicie przygotowanej imprezy odbywa się wręczanie paczek i zdjęcia z Mikołajem. Możliwe jest ( na życzenie ) przygotowanie paczek i prezentów dla zaproszonych dzieci, zorganizowanie poczęstunku po spektaklu lub w czasie uzgodnionej przerwy, wynajęcie każdej sali, dodatkowej obsługi, profesjonalnego fotografa, znającego specyfikę tego typu zdjęć i wszelkich innych atrakcji. Tegoroczna nowa "pastorałka" nosić będzie tytuł: "Idą, idą kolędnicy...". Dzieci przebrane będą za aniołki, diabełki, choinki, leśne zwierzęta, trzech króli i oczywiście kolędników.

Pojawi się "żywa" choinka, anioł, Królowa Zima. Scenariusz przewiduje wspólne śpiewanie kolęd (podkład muzyczny został nagrany).

Kosztorys widowiska do ustalenia, w zależności od dodatkowych wymagań kontrahenta.

Spektakle tworzone na zamówienie

Możliwe jest zamówienie przez każdą instytucję spektaklu z cyklu "Pokochaj teatr" na żądany temat, np. reklamującego i promującego wybrany produkt. Treść przedstawienia jest wówczas specjalnie napisana ( wraz z piosenkami ) dla zamawiającego. Tak powstał np. spektakl pod tytułem "Rośnij zdrowo", reklamujący wśród dzieci serki Petit Danone, na zlecenie firmy Danone. Obie strony były z trwającej kilka lat współpracy bardzo zadowolone. Współpracę tę można więc potraktować jako znakomite referencje dotyczące całego omawianego cyklu.

przykładowe spektakle - opis

1. "Idą, idą kolędnicy ..."

Świąteczne widowisko dla dzieci pod tytułem: "Idą, idą kolędnicy ..." jest nową pastorałką - przedstawieniem z udziałem dzieci z widowni. Młodzi "aktorzy" przebrani są w kostiumy zaprojektowane i uszyte w pracowniach Teatru Polskiego.

Zapewnione są wszystkie niezbędne komponenty i nagrania muzyczne, kostiumy, elementy dekoracji, rekwizyty i nagrody na konkursy.

Impreza zawiera:

 • spektakl teatralny
 • zabawy i konkursy z nagrodami
 • występ klaunów i cyrkowców
 • tresurę zwierząt (pieski - pudelki, gołębie, szczurek, ogromne węże)
 • wiele innych atrakcji

Zapewniony jest występ św. Mikołaja, w osobie zawodowego aktora, mającego specjalny stosowny program. Wejście św. Mikołaja poprzedza wspólne śpiewanie kolęd (muzyka i efekty dźwiękowe są już nagrane).

2. "Rośnij zdrowo".

W cyklu "Pokochaj teatr" dzieci obejrzały widowisko, którego akcja rozgrywała się w kuchni. Ma ono bowiem na celu propagowanie wśród młodego, polskiego pokolenia zdrowego sposobu odżywiania się, nauczanie czym różni się wartościowy produkt od szkodliwego czy choćby ciężkostrawnego i wysokokalorycznego.

W przystępnej i atrakcyjnej formie dzieci dowiedziały się dlaczego należy spożywać wyroby firmy Danone - w tym wypadku przede wszystkim owocowe Frutki i serki Petite Danone.

Udział wzięli, jak zwykle, aktorzy oraz dzieci wybrane każdorazowo z widowni. Przebrane były w kostiumy zaprojektowane i uszyte w pracowniach Teatru Polskiego.

Na scenie - plansze: duże fotokopie przedstawiające ładną, czystą kuchnię w ciepłych, morelowych kolorach. W dekoracji stały również meble i przedmioty kuchenne, np. stół z krzesłami, szafki. Użyto wiele rekwizytów - produktów żywnościowych.

Widzowie dowiedzieli się, że wyroby firmy Danone są nie tylko bardzo smaczne, ale i zdrowe. Szczególnie podkreślony został fakt, iż serki i Frutki zawierają pyszne, świeże owoce. Owoce te wystąpiły oczywiście jako miłe, kolorowe skrzaciki.

Drobne konflikty między Kucharzem, Starym Garem, Zupą Pomidorową i Skrzacikami zakończły się naturalnie dobrze. Kucharz jeszcze raz przekonał się, że na deser i podwieczorek nie ma nic lepszego niż produkty dla dzieci polecane przez Danone.

Przedstawienie to było dla dzieci interesujące dzięki wartkiej akcji, żywym dialogom, tańcom i piosenkom.

Treść piosenek wynikała z poprzedzających je dialogów i monologów poszczególnych postaci. Wszystkie piosenki związane są z tańcem i ruchem scenicznym. Niektóre wykonywane są w duecie, z udziałem dzieci na scenie i na widowni.

OSOBY:

 • Sprzątaczka
 • Stary Gar
 • Kucharz
 • Kuchcik Pierwszy
 • Kuchcik Drugi
 • Zupa Pomidorowa
 • Frutki - Skrzaty Danonowe:
  • Morelka
  • Truskawka
  • Banan

Właśnie piosenki podkreślają wątek reklamowy, dotyczący owocowych Frutek. Oczywiście zostały one specjalnie napisane dla potrzeb tego przedstawienia. Do załączonych tekstów muzykę skomponował Marian Martyński. Półplayback i efekty dźwiękowe nagrane zostały w studio radiowym.

W finale wszystkie postacie zaśpiewają "Danone - rapa", gdyż właśnie wesoły rap dominuje w całym spektaklu.

CMS Made Simple